Billedet på sidehoved
image

 SKOLE 76 81 40 80        SFO  23 84 53 80

Billedet på sidehoved
Billedet på sidehoved

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 18
tirsdag, 01-05-2018
08:00-08:45 6A opstiller borde og stole i gymnastiksalen 6A BS, BL
onsdag, 02-05-2018
08:45-12:30 Afgangsprøve, dansk skriftlig fremstilling. 9A, 9B
torsdag, 03-05-2018
08:45-13:00 Afgangsprøve, matematik med og uden hjælpemidler 9A, 9B
fredag, 04-05-2018
08:45-10:30 Afgangsprøve, dansk retskrivning & dansk læsning 9A, 9B
Uge 19
mandag, 07-05-2018
08:45-12:00 Afgangsprøve, skriftlig engelsk. 9B
13:00-14:00 6B fjerner borde og stole i gymnastiksalen 6B BS, LJ
tirsdag, 08-05-2018
14:00-15:15 Arbejder hjemme AK
14:15-17:00 forældre samtaler 0B JR, MB
onsdag, 09-05-2018
- Sidste frist for meddelelese om opstilling til skolebestyrelsesvalget 0A, 0B, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B AB, TP, KBP
Uge 20
mandag, 14-05-2018
08:45-09:30 Afgangsprøve, F/K. 9A
14:15-17:00 forældre samtaler 0B JR, MB
onsdag, 16-05-2018
16:30-17:30 Fredsvalg for opstillede kandidater til skolebestyrelsen 0A, 0B, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B AB, JB, KBP, TP
Uge 21
tirsdag, 22-05-2018
- Temauge - Hele skolen 0A, 0B, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B AK, AN, ANK, AO, BL, BR, BT, CA, CJ, CK, DN, GF, GM, IB, JD, JJ, JO, JR, JS, JT, KD, KE, KH, KI, KM, KS, KW, LBN, LD, LIB, LIK, LJ, LMK, LO, MB, ME, ML, MM, NB, NP, RA, RCW, RM, RP, SG, SH, SN, SU, TB, TE, TT, ÅK
onsdag, 23-05-2018
- Temauge - Hele skolen 0A, 0B, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B AK, AN, ANK, AO, BL, BR, BT, CA, CJ, CK, DN, GF, GM, IB, JD, JJ, JO, JR, JS, JT, KD, KE, KH, KI, KM, KS, KW, LBN, LD, LIB, LIK, LJ, LMK, LO, MB, ME, ML, MM, NB, NP, RA, RCW, RM, RP, SG, SH, SN, SU, TB, TE, TT, ÅK
- Talentspejdere i skolekøkkenet
torsdag, 24-05-2018
- Temauge - Hele skolen 0A, 0B, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B AK, AN, ANK, AO, BL, BR, BT, CA, CJ, CK, DN, GF, GM, IB, JD, JJ, JO, JR, JS, JT, KD, KE, KH, KI, KM, KS, KW, LBN, LD, LIB, LIK, LJ, LMK, LO, MB, ME, ML, MM, NB, NP, RA, RCW, RM, RP, SG, SH, SN, SU, TB, TE, TT, ÅK
fredag, 25-05-2018
- Temauge - Hele skolen 0A, 0B, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B AK, AN, ANK, AO, BL, BR, BT, CA, CJ, CK, DN, GF, GM, IB, JD, JJ, JO, JR, JS, JT, KD, KE, KH, KI, KM, KS, KW, LBN, LD, LIB, LIK, LJ, LMK, LO, MB, ME, ML, MM, NB, NP, RA, RCW, RM, RP, SG, SH, SN, SU, TB, TE, TT, ÅK
lørdag, 26-05-2018
11:00-14:00 Forårsfest 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B, 0A, 0B, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B
Uge 22
mandag, 28-05-2018
18:30-21:00 SB-møde 0A, 0B, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B AO, JB, RCW, AB
tirsdag, 29-05-2018
08:00-13:45 7. årgang. Kollektiv vejledning samt U&J. 7A, 7B
10:00-11:30 8A dækker borde og pynter op i Multisalen 8A SH
onsdag, 30-05-2018
- Afstemning til skolebestyrelsesvalg afsluttes, hvis der ikke er opnået fredsvalg den 16. maj 0A, 0B, 1A, 1B, 1C, 2A, 2B, 2C, 3A, 3B, 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B, 7A, 7B, 8A, 8B, 9A, 9B AB, TP, KBP
08:00-11:30 8A pynter færdig i Multisalen og serverer undervejs 8A SH
09:15-11:00 Sidste skoledag 9.klasserne 9A, 9B AK, ANK, AO, BL, BR, BS, BT, BØB, CA, CD, CJ, CK, CØL, DA, DN, GF, GM, HØM, JB, JD, JJ, JO, JR, JS, JT, KA, KBP, KD, KE, KH, KI, KL, KM, KS, KW, LB, LBN, LD, LIB, LIK, LJ, LMK, LN, LO, MB, ME, MH, ML, MM, NB, NP, RA, RCW, RH, RM, RP, SE, SG, SH, SN, SU, TE, TL, TP, TS, TT, ÅK, AB, BD, BV, JH, MJ, SS, PP, MØJ, , HØC, TXC, CR, MI, MÆN, MØH, LÆM, PÆJ, HL, EØS, FØA1, KØA, KØR, MØM, MØT, SØH, TØF, TØS
12:15-13:00 5A & 5B rydder op på skolens samlede område både inde og ude 5A, 5B ME, LMK
12:15-13:00 8A rydder op i Multisalen 8A SH